Hoşgeldiniz, Ziyaretçi.Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Sayfa: [1]   Aşağı git
Yazdır
Gönderen Konu: İLGİNÇ DİNİ BİLGİLER  (Okunma Sayısı 2287 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
selvi
Byn Admin
Hep Burda
******

Karma: 5
Çevrimdışı Çevrimdışı

Mesaj Sayısı: 3009


« : Ocak 14, 2012, 10:16:09 ÖS »

http://img340.imageshack.us/img340/3163/127530ilginckomikyumurt.jpg
İLGİNÇ DİNİ BİLGİLER


1- Hz. Alinin oğlu Hz. hüseyinin kerbelada kafasını kestikten, sonra top oynayanların soyundan gelen herkesin bacaklarının halen aşırı şişkin olduğunu biliyormuydunuz..

2- Maddesel dünyamız ile Ahiri dünyamız arasında rakamsal benzerlikler olduğunu biliyormusunuz_?

Örnek: Bütün insanlar kaç yaşında ölürse ölsün ahirette 33 yaşında olacak. Dünyamızda ise her 33 yılda bir Ramazan ayı yılın aynı gününe aynı tarihine denk gelir.

3- Gavur dediğimiz milletler gurubunun dinimizle dalga geçmek için icat ederek bizim yıllardır kullanmamızı sağladıkları şeyler nedir biliyormusunuz_?

Cevap: Her zaman oynadığımız oyunlardan dama , satranç veya tavlanın zarlarla birlikte toplam 32 taşla oynanır, aynı zamanda dinimizde 32 farz var . 52 iskambil kağıdıyla kumar oynanır dinimizde 52 farz var . Bütün farzların toplamı 106 yapar , bunun ise karşılığındada süper ellibir oyunu ile okey için 106 taş veya iskambil kağıdı var.

4- Şeytanın çift cinsiyetli olduğunu ve kendi kuyruğuyla çifleşerek ürediğini biliyormuydunuz_?

5- Filistinde durmak bilmeyen ölümlerin sebebini biliyormusunuz_?

Cevap: Peygamber efendimizin o topraklarda yaptı bir savaşta dişininden akan kanın düşmek üzereyken, ´ın (c.c.) emriyle Cebrail tarafından tutulduktan sonra ( bu topraklarda kan eksin olmasın ) Cebrail a.s tarafından o topraklara lanet okunur ve o gün bu gündür orda kan eksik olmaz..

6- Seytanın 1 saniyede dünyanın etrafında 7 kez dönebilicek bir hıza sahip olduğunu biliyormuydunuz_?

7- Insanlığın neden hayatı boyunca ekmeğinin peşinde koşmak zorunda olduğunu biliyormusunuz_?

Cevap: Hz. adem s.a.v. dünya yüzüne indirildiği günden itibaren hergün ´ın (c.c.) emri ile Cebrail aracılığıyla Adem s.a.v. ' yemek gelirdi. Bir gün Cenabı Cebraile şöyle buyurur " Ey Cebrail yemeği Ademin önüne bıraktıktan sonra ordan ayrıl, daha sonra bir kuş olarak yemeği al ve uç.
" Cebrail a.s buyruğu yapar yemeği aldığı gibi uçmaya başlar. Tabii çok açıkmış olan Hz. Adem dayanamaz ve yemeğin peşinden koşmaya başlar. Işte o gün insanlık için emir gelir " bundan sonra insanlık ekmeğinin ğeşinde koşmadıkça rızkını alamıyacak"..


LoggedEğer yürüdüğünüz bir yolda hiç engel yoksa, o yol sizi hiçbir yere götürmez.
Sayfa: [1]   Yukarı git
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer: